Yevropa va dunyoning boshqa mintaqalaridan qayta tiklanuvchi energiya texnologiyalarini targ‘ib qiluvchi Innovation Energy kompaniyasi Toshkentda bo‘lib o‘tgan Power Uzbekistan 2024 ko‘rgazmasida muvaffaqiyatli hamkorlikdagi stend bilan ishtirok etdi. Bu har yili o‘tkaziladigan tadbir O‘zbekistonning energetika sohasidagi eng yirik ko‘rgazmasi bo‘lib, sanoat mutaxassislari, ishlab chiqaruvchilar va davlat idoralarining asosiy vakillarini bir joyga jamlaydi.
Innovation Energy stendida Yevropa va Xitoydan bo‘lgan beshta innovatsion kompaniya turli energiya yechimlarini taqdim etdi. Ular orasida PcVue (avtomatlashtirish dasturi), Eset (quyosh trekerlari), DAS Solar (quyosh panellari), Energy Pool (energetik yechimlar), ECM (pechlar) va Bühler (sanoat uskunalari ishlab chiqaruvchisi) mavjud edi. Ular ushbu platformadan O‘zbekistonning rivojlanayotgan energiya bozorida o‘zlarining so‘nggi innovatsiyalarini namoyish etish va potensial biznes hamkorlar hamda mijozlar bilan uchrashish uchun foydalandilar.
Power Uzbekistan ko‘rgazmasi Innovation Energy stendidagi kompaniyalar uchun nihoyatda samarali bo‘ldi. Ushbu tadbir O‘zbekistonning tez sur’atlarda rivojlanayotgan qayta tiklanuvchi energiya sohasida muhim aloqalarni o‘rnatishga yordam berdi, istiqbolli biznes uchrashuvlari va ushbu tez rivojlanayotgan bozordagi potensial investitsiyalarga yo‘l ochdi.
O‘zbekiston qayta tiklanuvchi energetika sohasidagi ambit͡iyali maqsadlarini amalga oshirishda o‘zining ajoyib qarashi va qat’iyatini namoyon etmoqda. Power Uzbekistan kabi tadbirlar mahalliy bozor dinamikasini tushunishga yordam beradi va kompaniyalarga asosiy qaror qabul qiluvchilar bilan bog‘lanish imkonini yaratadi. Ko‘rgazmada ishtirok etgan kompaniyalar O‘zbekistonning energiya o‘zgarishlariga hissa qo‘shishga tayyorligidan mamnun.
Ko‘rgazmaning katta muvaffaqiyati Markaziy Osiyoning qayta tiklanuvchi energiya sohasida xalqaro investitsiyalar uchun muhim yo‘nalishga aylanganini yaqqol ko‘rsatdi. O‘zbekiston kabi davlatlar ushbu yo‘nalishda jiddiy maqsadlar qo‘yayotgan bir paytda, mintaqa global kompaniyalar uchun ilg‘or texnologiyalar, tajriba va kapital orqali barqaror energiya kelajagini yaratish imkoniyatlarini taklif qilmoqda.

Компания Innovation Energy, продвигающая технологии возобновляемой энергетики из Европы и других регионов мира, успешно представила совместный стенд на выставке Power Uzbekistan 2024 в Ташкенте. Это ежегодное мероприятие является крупнейшим в энергетическом секторе Узбекистана и объединяет профессионалов отрасли, производителей и ключевых представителей государственных структур.
На стенде Innovation Energy были представлены пять инновационных компаний, предлагающих различные энергетические решения — как из Европы, так и из Китая. Среди них: PcVue (программное обеспечение для автоматизации), Eset (солнечные трекеры), DAS Solar (солнечные панели), Energy Pool (энергетические решения), ECM (печи) и Bühler (производитель промышленного оборудования). Эти компании использовали площадку выставки для демонстрации своих новейших разработок и установления контактов с потенциальными партнёрами и клиентами на растущем энергетическом рынке Узбекистана.
Power Uzbekistan оказалась чрезвычайно продуктивной для компаний, представленных на стенде Innovation Energy. Выставка помогла им установить ценные связи в стремительно развивающейся отрасли возобновляемой энергетики Узбекистана, что привело к перспективным деловым встречам и потенциальным инвестициям на этом быстрорастущем рынке.
Узбекистан демонстрирует впечатляющее видение и приверженность в реализации своей амбициозной программы по развитию возобновляемой энергетики. Такие мероприятия, как Power Uzbekistan, позволяют лучше понять специфику местного рынка и способствуют установлению контактов с ключевыми представителями власти. Участвующие компании рады внести свой вклад в энергетический переход Узбекистана.
Огромный успех выставки подчеркивает стремительное становление Центральной Азии в качестве важного направления для международных инвестиций в сферу возобновляемой энергетики. Такие страны, как Узбекистан, ставят перед собой амбициозные цели в этой области, и регион открывает широкие возможности для глобальных компаний в предоставлении передовых технологий, экспертных знаний и капитала для построения устойчивого энергетического будущего.